Finansal Kaynak Yönetimi

ANA SAYFA / Finansal Kaynak Yönetimi

Finansal Kaynak Yönetimi

Finansman yöneticisinin asıl görevlerinden birisi, işletmenin ih­tiyaç duyduğu gerekli fonları değişik yerlerden yada kaynaklardan sağlamaktır. Bu fonlar, bilançonun pasifinde görüldüğü gibi işletme dışındaki yabancı kaynaklardan ve işletmenin içinden yada sahiplerinin ortaya koydukları öz kaynaklardan sağlanabilir. Yabancı kaynaklar da, bu kaynaklardan sağlanan fonların geri ödenmesi süresine göre iki ana grubu ayrılır: Kısa Vadeli Yabancı Kaynaklar ve Uzun Vadeli Yabancı Kaynaklar.

Finansal kurumların bugün karşılaştıkları kritik konular işlerinin tüm boyutlarını etkiliyor. Sektörün gündeminde düzenleyici reformlar, finansal raporlama gereksinimleri, uygun maliyetli teknolojilerin uygulanması, yetenek edinimi ve paydaşların artan talepleri var. Bu zorluklar, finansal kurumları stratejilerini yeniden değerlendirmeye yönlendiriyor.

Uzmanlarımız, bankacılık ve sermaye piyasalarını, sigortacılık sektörünü ve yatırım yönetimini etkileyen günümüzün en büyük zorluklarında size yardımcı olurlar.

Firmanıza Özel Stratejik Çözümler